1. W tym tygodniu obchodzimy:

- w środę (29.07.) – wspomnienie św. Marty

- w piątek (31.07.) – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, Prezbitera

- w sobotę (1.08.) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła. Jest to również Pierwsza Sobota miesiąca.

2. W najbliższą niedzielę (2.08.) Msza św. o godz. 9.00 będzie odprawiana w kaplicy w Sochoniach. Po Mszy św. o godz. 12.00 Procesja Eucharystyczna.

3. Rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc abstynencji. Jesteśmy zaproszeni do dobrowolnego podjęcia tego wyrzeczenia.

4. W tym roku z racji na stan pandemii koronawirusa 28. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna w tradycyjnej formie się nie odbędzie. Priorytetem w tym względzie jest nasze wspólne bezpieczeństwo. Nie chcemy, aby nasza Pielgrzymka stała się dla kogokolwiek zagrożeniem. Wielkim pragnieniem organizatorów jest, aby 28. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, choć z ograniczeniami, ale zapisała się w tradycję naszego pielgrzymowania. Dlatego w tym roku przez teren wileńszczyzny od granicy białorusko-litewskiej wyruszą kapłani i klerycy wraz z obsługą pielgrzymki. Wszystkich pielgrzymów zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki wilenska.bialystok.pl.

Dnia 24 sierpnia br. organizowany jest wyjazd autokarowy z Białegostoku do Wilna, aby powitać pielgrzymów. Będzie też możliwość uczestnictwa w Mszy św. o godz. 16:00 w Ostrej Bramie. Wszelkie szczegóły i zapisy na wyjazd tylko i wyłącznie drogą mailową lub pod numerem telefonu +48 579 553 753.

5. Dziś po każdej Mszy św. odbywa się obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców.

Zostanie odmówiona modlitwa błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Po błogosławieństwie końcowym kierowcy udadzą się do swoich pojazdów czekając na pokropienie. Przy pokropieniu kierowcy otrzymają obrazki z modlitwą do św. Krzysztofa. Ofiary złożone podczas poświęcenia pojazdów będą przekazane na dzieło misyjne „Miva Polska”.

6. Intencja dla Kół Żywego Różańca: O trzeźwość w rodzinach i w Ojczyźnie.