1. Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi (12.09.)
 2. Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i  Doktora Kościoła (13.09.)
 3. Święto podwyższenia Krzyża Świętego (14.09.)
 4. Pielgrzymowanie Szlakiem bł. Ks. Michała Sopoćki (15.09.). Początek godz. 18.00 – kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Bóg zapłać wszystkim Paniom z Jurowiec i okolic oraz Kołu Gospodyń Wiejskim z Sochoń za przygotowanie wypieków, którymi ugościliśmy wczoraj pielgrzymów.  
 6. Bardzo dziękuję Państwu Lewoniuk za oczyszczenie chodnika przy kościele i przy krzyżu z trawy, oraz wszystkim Paniom troszczącym się o kwiaty przy kościele i o wystrój w prezbiterium.
 7. W związku z modlitewnym wydarzeniem „Polska pod Krzyżem”, które odbędzie się 14 września 2019 roku, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na podwłocławskim lotnisku w Kruszynie, Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zachęca, aby tego dnia zorganizować spotkanie modlitewne we wszystkich parafiach Archidiecezji. W związku z tym zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w sobotę (14.09.). Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Prosimy też wszystkich chorych i cierpiących naszej parafii, aby tego dnia łączyli się w modlitwie i swoje cierpienie ofiarowali w intencjach Kościoła, Ojczyzny i rodziny.
 8. W niedzielę 22 września br. organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Sokółki. Zapisy przyjmowane są  przez internet – na stronie www.rozanostocka.pl. Pielgrzymka wpisuje się w program obchodów 99. rocznicy Bitwy Niemeńskiej.
 9. Wspólnota Otwartych Serc przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku zaprasza osoby poszukujące współmałżonka i gotowe do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego na spotkania w kościele pw. św. Maksymiliana w każdą trzecią sobotę miesiąca. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w dolnym kościele.
 10. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 14 września br. Pielgrzymka wyruszy z Katedry o godz. 11.00, a zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 15.00. Mamy też nasza parafialną pielgrzymkę do św. Wody w ostatni piątek miesiąca. Już teraz zapraszam do uczestnictwa.
 11. Uroczyste świętowanie rocznicy ślubu i odnowienie przyrzeczeń ślubnych małżeństw Archidiecezji Białostockiej będzie miało miejsce 14 września 2019 roku /sobota/ o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczył J. E. Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. W dniach 21 - 22 września 2019 roku odbędzie się XXXV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze. Organizujemy wspólny wyjazd na tę pielgrzymkę, koszt 250 zł od osoby /nocleg, przejazd, posiłki/, zgłoszenia w parafii Ducha Świętego w Białymstoku lub telefonicznie: 507028603.
 12. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 15 września 2019 roku. O godz. 11.00 - Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 - Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Ciereszki. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie.
 13. W nowej szacie graficznej i w zmienionym formacie ukazał się wrześniowy numer "Dróg Miłosierdzia" w cenie 3zł. Miesięcznik prezentuje nowe tematy, podejmowane przez nowych autorów. Szczególnie polecamy w nim rozmowę z arcybiskupem Tadeuszem Wojdą na temat aktualnych spraw i wydarzeń w Białymstoku i w naszej archidiecezji; materiały dotyczące 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz omówienie watykańskiego dokumentu na temat kwestii gender w edukacji. Do nabycia jest również tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5zł.
 14. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na budowę kościoła. Ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.