1. Dziś przypada 80. Rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Modlimy się w intencji poległych w obronie Ojczyzny. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zaleca, aby o godz. 14.00 wybiły dzwony we wszystkich kościołach Archidiecezji Białostockiej. Niech będzie to jeden sposobów wspomnienia wszystkich ofiar najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny.
  2. Jutro rozpoczynamy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.15 w Jurowcach, następnie rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.00. W Sochoniach rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.45. Zapraszam na Mszę św. rodziców z dziećmi oraz nauczycieli. Niech rodzice przyprowadzą dzieci na Mszę św., a następnie zatroszczą się o bezpieczne dotarcie dzieci do szkoły.
  3. Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła (3.09)
  4. Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego  przekazu
  5. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca ze swoimi nabożeństwami. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek z rana.
  6. 35. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w  Krypnie wyruszy w sobotę 7 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Prosimy o zgłaszanie się po znaczek i śpiewnik w cenie 5 zł oraz zapisywanie się osób, które chciałyby wrócić autokarem. Z naszej parafii ruszamy ok. godz. 8.00. Proszę chętne osoby o przygotowanie ciasta na 7.09., byśmy mogli ugościć pielgrzymów, którzy przybędą do nas na godz. 7.30.
  7. Modlitewne spotkanie pod nazwą „Polska pod Krzyżem” odbędzie się dnia 14 września 2019 roku na podwłocławskim lotnisku w Kruszynie. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 15.00, a zakończy się Drogą Krzyżową o godz. 20.00. Diecezja Włocławska oraz Fundacja, która wcześniej już realizowała takie wydarzenia jak „Różaniec do granic” i „Wielka pokuta”, zapraszają do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w intencji Kościoła, Ojczyzny i rodziny.
  8. W następną niedzielę puszka na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.
  9. Od dziś wraca grafik Mszy św. sprzed wakacji. Msze św. w dni powszednie o 17.00 w Sochoniach i 18.00 w Jurowcach. W niedzielę wraca wieczorna Msza św. o godz. 19.30.
  10. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na budowę kościoła.
  11. Dziś witamy nowego wikariusza ks. Tadeusza Rutkowskiego. Dotychczas pracował w Par. p.w. Królowej Rodzin w Białymstoku. Życzymy owocnej pracy w naszej parafii i rozwoju w kapłaństwie na bazie służby ludowi Bożemu.