1. Jutro (26.08.) Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 17.00 w Sochoniach i 18.00 w Jurowcach
  2. Wspomnienie św. Moniki (27.08.)
  3. Wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła (28.08.)
  4. Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela (29.08.)
  5. Pielgrzymka  szlakiem Bł. Michała Sopoćki (28.08). Początek godz. 18.00 – kościół p.w. Matki Bożej Fatimskiej.

6. 35. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia
w  Krypnie wyruszy w sobotę 7 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą w poszczególnych parafiach naszej Archidiecezji. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Prosimy o zgłaszanie się po znaczek i śpiewnik w cenie 5 zł oraz zapisywanie się osób, które chciałyby wrócić autokarem za dodatkową opłatą. Z naszej parafii ruszamy ok. godz. 8.00. Proszę chętne osoby o przygotowanie ciasta na 7.09., byśmy mogli ugościć pielgrzymów, którzy przybędą do nas na godz. 7.30.

7. Msza Święta z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Białegostoku w Kampanii Wrześniowej roku 1939, odprawiona zostanie w niedzielę, 1 września br., o godz. 12.30 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji obrońców miasta i wszystkich poległych w czasie II Wojny Światowej.

8. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Białostockiej zaprasza na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie 21-26 październik 2019 roku. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii św. Faustyny w Białymstoku: faustyna.archibial.pl.

9. Dziś żegnamy Ks. Marka, który przez 5 lat posługiwał w naszej parafii. Z pewnością pięknie tu się zapisał. Niósł i niesie z sobą uśmiech i pogodę ducha. Słowo Boże, które głosił z precyzją i wiedzą Biblisty z pewnością pozostanie w naszych sercach. Dziękujemy Ci ks. Marku za wszystko co czyniłeś w tej parafii, za pracę z grupą młodzieży, za Krąg biblijny, za czuwanie nad ministrantami i za odpowiedzialność w formacji młodzieży do bierzmowania. Życzymy, aby posługa w Katedrze białostockiej, w pracy z młodzieżą akademicką, na wyższej uczelni przynosiła jak najobfitsze plony i pozwalała rozwijać się w posłudze kapłańskiej.

10.  Za tydzień na Sumie przywitamy ks. Tadeusza Rutkowskiego, dotychczasowego wikariusza Par. p.w. Królowej Rodzin w Białymstoku, który z dniem jutrzejszym rozpoczyna posługę w naszej parafii.