1.  W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Jubileusz 20 Lecia istnienia Parafii. Msza św. jubileuszowa, połączona z poświęceniem dzwonów i wieży będzie odprawiona o godz. 10.30 pod przewodnictwem J.E. Ks. Aba Edwarda Ozorowskiego, naszego Parafianina. Po Mszy św. piknik parafialny z grochówką i bigosem, na który serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Nie ma Mszy św. o godz. 12.00.

2.  W niedzielę, 3 października 2021 roku, po raz kolejny będzie obchodzona "Niedziela Świętego Franciszka". Jest to inicjatywa Watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Ogólnopolska akcja modlitwy i działania na rzecz chrześcijańskiej ekologii została objęta patronatem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Ofiary do puszki na Caritas Parafialną.

Przyszła niedziela jest I Niedzielą miesiąca. Intencja dla Kół Żywego Różańca: o pokój na wschodniej granicy oraz o ustanie epidemii.

3.  W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek (27.09.) – wspomnienie św. Wincentego A Paulo

- w środę (29.09.) – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- w czwartek (30.09.) – wspomnienie św. Hieronima

- nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy wspomnieniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła w piątek  (1.10). Różaniec będzie odmawiany w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 w Sochoniach i po Mszy św. o godz. 18.00 w Jurowcach, w Niedziele przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Jest to również I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od rana o stałej porze.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwie październikowym. Dzieci za uczestnictwo będą otrzymywały naklejki i najbardziej wytrwałe zostaną nagrodzone.

- wspomnienie św. Aniołów Stróżów (2.10). W tym dniu w Sochoniach obchodzimy odpust związany z tytułem kaplicy. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00.

4.  W czwartek (30.09.) po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Wspólnoty Dobry Pasterz.

5.  W sobotę (2.10.) na godz. 10.00 zapraszamy na kółko gitarowe dzieci i młodzież, które rozpoczęły grę na gitarze przed wybuchem pandemii lub chcą dołączyć do kółka gitarowego. O godz. 11.00 zapraszamy scholę dziecięcio-młodzieżową, byśmy mogli odnowić swoje funkcjonowanie podczas liturgii.

6.  W przyszłą niedzielę (3.10) po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci kl. III szkoły podstawowej, przygotowujących się do I Komunii św. Przypominam, że Sakrament I Komunii św. zgodnie z rozporządzeniem, dzieci przyjmują w kościele parafialnym, a nie w parafii, na terenie której znajduje się szkoła.

Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 29.05.2022 r. o godz. 12.00.

7.  W najbliższym tygodniu do soboty (2.10.), do godz. 9.00, możemy przywozić zużyte sprzęty RTV i AGD i składować przy garażach parafialnych, pod ścianą po lewej stronie. Dochód z odzysku materiałów z tych sprzętów przeznaczony jest na pomoc misjonarzom.

8.  Tegoroczna pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę 9 października w formie indywidualnej. Msza św. za seniorów w Sanktuarium Różanostockim zostanie odprawiona tego dnia o godz. 10.00.

9.  0d 1 października w polskich kinach można oglądać znakomity film fabularny pt. "Fatima", opowiadający historię objawień Matki Bożej. Ta hollywoodzka produkcja w opinii wielu jest najlepszą w historii kina ekranizacją wydarzeń fatimskich. Zachęcamy też do zainteresowania się ekranizacją filmu o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Szczegóły na plakatach w gablocie przed kościołem.