1.W dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele i rozpoczynamy tydzień modlitw w tej intencji. To dzień Odpustu w naszej parafii. Kazania odpustowe będzie głosił Ks. dr Marek Kowalczuk, były wikariusz naszej parafii.

2.  Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci III kl. szkoły podstawowej.

3.  W czwartek (29.04.) przypada 42. Rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Jubilacie. W tym dniu obchodzimy Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Patronki Europy. Jest to Dzień Męczenników Polskich z czasów II wojny światowej.

4.  W sobotę (1.05.) rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. Będzie odprawiane po Msz św. o godz. 17.00 w Sochoniach i po Mszy św. o godz. 18.00 w Jurowcach. Jest to również I Sobota Miesiąca. W tym dniu obchodzimy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Jest to święto ludzi pracy.

5.  W przyszłą niedzielę (2.05.) taca na Seminarium Duchowne w Białymstoku.

6.  21 kwietnia (w środę) w godzinach wieczornych, zmarł Arcybiskup Senior Archidiecezji Warmińskiej Wojciech Ziemba, Arcybiskup Metropolita Białostocki w latach 2000-2006. Był trzecim Arcybiskupem Metropolitą Białostockim. Msza Święta pogrzebowa śp. Abpa Wojciecha Ziemby z udziałem księży biskupów i oficjalnych delegacji będzie sprawowana we wtorek 27 kwietnia o godz. 12 w bazylice katedralnej św. Jakuba Apostoła w Olsztynie. Będzie ona transmitowana on-line na stronach internetowych: archwarmia.pl, radioolsztyn.pl.  

Bp Henryk Ciereszko, Administrator Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkich kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich do włączenia się w modlitwę za śp. byłego Arcybiskupa Metropolitę Białostockiego.

7.  Pan Robert Rogowski, Sołtys Sołectwa Jurowce, podaje do wiadomości, że Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło akcję związaną z dystrybucją jednorazowych maseczek ochronnych dla mieszkańców województwa podlaskiego. Gmina Wasilków otrzymała bezpłatne maseczki z Rządowej Rezerwy Strategii (RARS) według założonego łańcucha logistycznego. Mieszkańcy Jurowiec mogą zgłosić się po bezpłatne maseczki dla siebie i swojej rodziny do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej Jurowce przy ul. Zagórnej 6 w dn. 26.04.(poniedziałek)  do 30.04.(piątek) w godz. 16.00-19.00.

8.  O godz. 17.00 odbędzie się mecz piłki nożnej na boisku w Jurowcach. Ks. Tadeusz serdecznie zaprasza.

BUDOWA KOŚCIOŁA

- kontynuujemy murowanie wieży kościoła parafialnego

- na ziemi równolegle wykonujemy głowicę wieży. Można postęp prac obejrzeć przy wejściu do dolnego kościoła.

Jak ogłaszałem, chcę prace wysokościowe przy wieży wykonać w jednym podejściu, aby nie narażać parafii na koszt ponownego ustawiania rusztowań wysokościowych. Musimy wykonać i wstawić w światło otworów wieży 12 okien: 8 widokowych i 4 poniżej, każde w cenie ok.1.100 zł.

W górnej części wieży będzie umieszczonych  8 żaluzji dzwonniczych o wys. 3 m., każda w cenie ok. 3.700. Chciałbym również otynkować z kolorem górną część wieży i uruchomić dzwon, który umieścimy już na stałe w przestrzeni żaluzji. Osobom, które zechcą w części lub w całości zasponsorować zakup okna, czy żaluzji, składam serdeczne „Bóg zapłać”. Ofiarę możemy przelać na konto parafii lub złożyć osobiście. Zdjęcia z postępu prac będą umieszczane w zakładce „Galeria”.

Dziękuję Panu Janowi Woroszyło za podarowanie desek do wykonanie szalunków na wieży.