1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na budowę kościoła. Po Wielkanocy rozpoczniemy budowę wieży kościoła. Dziękuję z góry wszystkim Ofiarodawcom, którzy zechcą wesprzeć zaplanowane prace.
  2. W piątek (19.03.) – Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP
  3. Msza Święta z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego będzie sprawowana w czwartek, 18 marca br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Pamiętajmy w modlitwie o Najdostojniejszym Solenizancie.
  4. W niedzielę (21.03) o godz. 15.00 w Archikatedrze Białostockiej Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, dotychczasowy Metropolita Białostocki, wolą Ojca Świętego Franciszka przeniesiony na stolicę metropolitalną w Gdańsku, będzie celebrował Mszę św. dziękczynną za czas posługi pasterskiej w naszej Archidiecezji. Msza św. będzie transmitowana na kanale YouTube ArchiBial MEDIA.
  5. Tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Białegostoku, od Katedry do kościoła św. Rocha, która odbywała się zwykle w piątek przed Niedzielą Palmową, w tym roku z powodu epidemii koronawirusa nie odbędzie się.  Tego dnia, w piątek 26 marca 2021 roku, o godz. 19.30 w Katedrze białostockiej będzie miała miejsce Droga Krzyżowa prowadzona przez Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej. Będzie to modlitwa w intencji rodzin miasta Białegostoku, a także całej Archidiecezji. Droga Krzyżowa będzie transmitowana na kanale YouTube ArchiBial MEDIA.
  6. Trwa nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 do Szkoły Podstawowej STER i Przedszkola Familijnego znajdujących się przy kościele św. Rocha w Białymstoku, ul. ks. A. Abramowicza 1. Szkoła i przedszkole stawiają na wychowanie w wartościach katolickich oraz rzetelną edukację. Trwają dni otwarte szkoły. Szczegółowe informacje na stronie: ster.bialystok.pl oraz na plakacie umieszczonym w gablocie przed kościołem i na folderkach znajdujących się na stoliku.
  7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach: 25-27.03, tj. w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową. W prywatnych modlitwach prośmy o dobre duchowe owoce tych rekolekcji. Rekolekcje poprowadzi Ks. prał. dr hab. Andrzej Proniewski, Kierownik Katedry Teologii Katolickiej Uniwersytetu w Białymstoku.

  7.  Przypominamy o nabożeństwach pasyjnych odprawianych w parafii

- Droga Krzyżowa - Sochonie - czwartki po Mszy św. o godz. 17.00;

     - Jurowce - piątki po Mszy św. o godz. 18.00.

- Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 7.10.

Dzieci za uczestnictwo w Drodze Krzyżowej będą otrzymywały naklejki. Najbardziej wytrwałe osoby zostaną nagrodzone. Prosimy rodziców w miarę możliwości o zaangażowanie się i uczestnictwo wraz z dziećmi w tych nabożeństwach.   

8.   Przy wyjściu z kościoła można nabyć za dobrowolną ofiarę książeczki zawierające List Apostolski Papieża Franciszka „Patris Corde” z okazji 150. Rocznicy ogłoszenia Świętego Józefa Patronem Kościoła Powszechnego. Znajdują się w niej również modlitwy do św. Józefa pomagające w uzyskaniu odpustu.

    Do nabycia są również paschałki Caritas na stół wielkanocny w cenie 10 zł oraz tygodnik "Niedziela".   

    9.   W najbliższą niedzielę (21.03.) po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci III kl. szkoły podstawowej.