1. W tym tygodniu obchodzimy:

-  środę (10.02.) - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

- w czwartek (11.02.) – wspomnienie NMP Z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. W tym dniu na Msze św. wieczorne sprawowane o godz. 17.00 w Sochoniach i 18.00 w Jurowcach, połączone z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, zapraszamy osoby chore naszej parafii. Do tego sakramentu można przystąpić tylko w stanie łaski uświęcającej i z poważnymi problemami zdrowotnymi.

2. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia". W związku z obchodzonym w tym miesiącu wspomnieniem Matki Bożej z Lourdes i Światowym Dniem Chorego polecamy świadectwo kapelana szpitalnego, w którym opowiada on o swojej posłudze wśród chorych w obecnym czasie epidemii. W cyklu "Sztuka odpowiadania na trudne dziecięce pytania" znajdziemy odpowiedź, jak rozmawiać z dziećmi o sytuacji choroby i cierpienia.

Zachęcamy również do przeczytania wywiadu z Matką Generalną Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, s. Ewą Korbut, zatytułowanego "Radość życia zakonnego". Natomiast w artykule "Wszystko mi wolno, ale…" zostało przedstawione nauczanie Jana Pawła II na temat wolności, bardzo aktualne również w dzisiejszych czasach. Informacje o relacjach między państwem a Kościołem w Polsce przedstawione są w artykule "Oddajcie cesarzowi, co cesarskie, a Bogu to, co Boskie".

3. Zespół Szkół Katolickich im. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku przy ul. Transportowej 2 ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Przedszkola. Tydzień Otwarty w szkole odbędzie się w dniach 8 - 12 lutego 2021r. w godz. 16.00-18.00. Ze względu na zachowanie zasad reżimu sanitarnego obowiązują zapisy telefoniczne na konkretny dzień i godzinę. Więcej informacji na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkolabudujemyludzi.pl oraz w sekretariacie pod numerem tel. 85 67 47 677.

4. W przyszłą niedzielę (14.02.) ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz budowlany naszej parafii.