1. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (20.06.). Msza św. o godz. 10.00, następnie procesja do czterech ołtarzy, trasą jak w ubiegłym roku. Proszę o liczny udział w procesji, o przygotowanie chorągwi i feretronów oraz kwiatków do sypania podczas procesji. Zapraszam też do udziału dzieci pierwszokomunijne.
  2. Uroczystość Bożego Ciała obchodzi się przez Oktawę. Zachęcam również do licznego udziału. Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała procesja Eucharystyczna w Sochoniach i błogosławieństwo dzieci.
  3. Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika (21.06.)
  4. Dzisiejsze ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.
  5. W sobotę (22.06) Msza św. w Sochoniach z racji festynu będzie odprawiona o godz. 8.00 z rana. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.
  6. Msze św. na zakończenie roku szkolnego, podczas których podziękujemy Panu Bogu za kończący się rok szkolny i katechetyczny oraz poprosimy o szczęśliwe wakacje, będą odprawione o godz. 17.00 w Sochoniach i 18.00 w Jurowcach w środę (19.06.).  Przystałem na prośbę, by nie było Mszy św. z rana, gdyż najmłodszym dzieciom jest to za długo i słyszałem, że niektóre mdlały. Zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli.
  7. Firma „Green Office Ecologic” od kilku lat zajmuje się zbiórką i utylizacją zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwala na gromadzenie środków finansowych, dzięki którym firma może wspierać projekty katolickie – głównie misyjne. W naszej parafii zużyty sprzęt będzie odebrany (17.06. -  poniedziałek) o godz. 14.00. Do tego czasu sprzęt możemy przywozić i składować przy garażach parafialnych. Ulotki na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  8. 33. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2019 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,KU ŚWIĘTOŚCI W MIŁOSIERDZIU PANA – Śladami Świadków Miłosierdzia”

   Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:

- Białystok - od 22 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2.

 9. Dekretem Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, nasz  wikariusz ks. dr Marek Kowalczuk, z dniem 25.08. zostaje wikariuszem Parafii Katedralnej w Białymstoku oraz głównym Duszpasterzem Akademickim. Poinformujemy o dacie pożegnania w parafii. Otoczmy ks. Marka naszą modlitwą, dziękując za 5 letnią posługę w naszej parafii, by dalej owocnie pracował dla chwały Bożej. Nowym wikariuszem został mianowany ks. mgr lic. Tadeusz Rutkowski, obecny wikariusz Parafii NMP Królowej Rodzin w Białymstoku.

10. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce pieszej do Różanegostoku. Zapisy i szczegóły u ks. Marka.