1. Za odmówienie w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można uzyskać odpust zupełny.
 2. Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła (10.06.)
 3. Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła (11.06.)
 4. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (13.06.)
 5. Wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika (14.06.)
 6. W najbliższą Niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Na Sumie dzieci  IV kl. Szkoły Podstawowej będą obchodziły rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dzieci w sobotę od 17.30.  Ofiary do  puszek będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.
 7. Pielgrzymka Szlakiem bł. Ks. Michała Sopoćki (15.06). Początek godz. 18.00 – Bazylika Metropolitalna.
 8. Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza na 38. Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji Trzeźwości Narodu. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 15-16 czerwca b.r.
 9. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zachęca wszystkich absolwentów Politechniki Białostockiej do udziału w Międzynarodowym Zjeździe Absolwentów Politechniki Białostockiej w sobotę 22 czerwca 2019 r.  z okazji 70 rocznicy powstania tej największej uczelni technicznej naszego regionu. Organizatorzy proszą o rejestrację uczestnictwa poprzez stronę internetową:  absolwentalia.pb.edu.pl.
 10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na budowę kościoła. W drugiej połowie czerwca planujemy elewację zewnętrznej tylnej ściany, co umożliwi pokrycie blachą niższej części dachu. Są to prace kosztowne w związku z wysokością budynku, dlatego z góry dziękuję za wasze ofiary składane na tacę, czy przesyłane na konto. Zwracam się też z prośbą do osób, które zechciałyby te prace wspomóc większą ofiarą, zasponsorować.  Konto znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Można również osobiście przekazać ofiarę.
 11. Dzisiejsze ofiary do puszki są przeznaczone na podopiecznych białostockiej Caritas w ramach akcji charytatywnej „Kilometry dobra”.
 12. Firma „Green Office Ecologic” od kilku lat zajmuje się zbiórką i utylizacją zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwala na gromadzenie środków finansowych, dzięki którym firma może wspierać projekty katolickie – głównie misyjne. W naszej parafii zużyty sprzęt będzie odebrany (17.06. -  poniedziałek) o godz. 14.00. Do tego czasu sprzęt możemy przywozić i składować przy garażach parafialnych. Ulotki na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 13. Pielgrzymka Różanostocka odbędzie się w dn. (21-23.06.). Rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00 w Sochoniach. Zakończenie w Różanymstoku (23.06.) o godz. 17.00. Zapisy i szczegóły i ks. Marka.
 14. Uroczystość Bożego Ciała (20.06.). Msza św. o godz. 10.00, następnie procesja do czterech ołtarzy trasą jak w ubiegłych latach.