1.  Dziś I Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja Eucharystyczna.

Intencja dla Kół Żywego Różańca: Modlimy się o tryumf Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Ojczyźnie oraz o ustanie epidemii.

2.  Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do uczestnictwa. Po Mszy św. o godz. 18.00 śpiewane są Nieszpory Eucharystyczne.

3.  W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18.00 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła oraz poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Proszę o obecność w czwartek osób do niesienia baldachimu, chorągwi oraz dzieci do sypania kwiatków. Msza św. będzie odprawiona w intencji o Boże bł. Mieszkańcom Sochoń.Będzie również odprawiona Msza św. o godz. 17.00 w Sochoniach dla osób, które nie będą mogły przybyć do kościoła parafialnego.

4.  W piątek (11.06.) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu, w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, biskupi dokonają odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Konferencja Episkopatu Polski zaleciła, aby w tym samym dniu odnowienie Aktu zostało dokonane także we wszystkich parafiach Kościoła w Polsce. W naszej parafii Msze św. o godz. 17.00 w Sochoniach i 18.00 w Jurowcach.

5.  W sobotę (12.06.) – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

6.  Za tydzień w niedzielę (13.06.) na godz. 12.00 zapraszam rodziców i dzieci kl. IV szkoły podstawowej, na Rocznicę I Komunii św., do której dzieci przygotowywały się obchodząc I Piątki miesiąca. Spowiedź dzieci w tygodniu poprzedzającym niedzielę przed Mszą św. o godz. 17.00 w Sochoniach i przed 18.00 w Jurowcach.

7.  Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na Koncert BOGU DŹWIĘKI 2021. Tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę 13 czerwca o godz. 20.30 przed białostocką Katedrą.

8.  Odpowiadając na apel Papieża Franciszka, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił się z prośbą do wszystkich diecezji Kościoła w Polsce, aby włączyć się w modlitwę w intencji mieszkańców krajów Biskiego Wschodu, a zwłaszcza Libanu. Modlitwa ma mieć miejsce w kościołach parafialnych w każdy piątek czerwca bieżącego roku o godz. 15.00. Dlatego zapraszam od najbliższego piątku na godz. 15.00 do naszego kościoła parafialnego na modlitwę, podczas której będziemy się modlić za przyczyną św. Szarbela.

9.  W dniach 26-27 czerwca (sobota, niedziela) organizowana jest 40. Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają w sobotę 26 czerwca ze Świętej Wody o godzinie 7:00,  czyli nie jak dotychczas z Katedry. Nowa trasa zaplanowana na dwa dni przewiduje nocleg w Sokółce. 

Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę 27 czerwca uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. 

Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki.

Zapisy na stronie pielgrzymki www.rozanostocka.pl do dnia 24 czerwca, lub 17 czerwca (czwartek) w kancelarii parafialnej kościoła św. Jadwigi w Białymstoku, ul. Słonecznikowa 8, w godz. 18:00-20:00.

10.  Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Do każdego egzemplarza dołączona jest płyta DVD z archiwalnymi materiałami filmowymi z wizyty Jana Pawła II w 1991 r. w Białymstoku. Polecamy również artykuły na temat aktualnego znaczenia papieskiej pielgrzymki sprzed 30 lat, a szczególnie słów wypowiedzianych przez Jana Pawła II na naszej, podlaskiej ziemi. Zachęcamy do lektury materiału na temat szczególnej relacji, jaka łączyła Papieża Polaka z młodzieżą.

11.  W dniach 19-20 czerwca 2021 roku organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej www.rozanostocka.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się.

12.  Pallotyński Sekretariat Misyjny Chrystusa Króla oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl zapraszają do włączenia się w akcję "Dziesięć słów Jana Pawła II", która ma na celu przypomnienie przesłania Jana Pawła II z IV Pielgrzymki do Ojczyzny (1-9 czerwca 1991 r.). Pielgrzymka przebiegała pod hasłem "Bogu dziękujcie, ducha nie gaście", a tematem przewodnim papieskich przemówień był Dekalog. Rozpoczynając swoja pielgrzymkę w Koszalinie Ojciec Święty powiedział: "Oto Dekalog: dziesięć słów. Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka i społeczeństw". W Białymstoku Papież omawiał siódme przykazanie - "Nie kradnij".

Inicjatywa Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego polega na wypełnieniu ankiety na stronie dekalogjp2.pl i wybraniu jednego cytatu z każdego przemówienia papieskiego, które zdaniem wypełniającego godne jest przypomnienia po 30 latach. Na zakończenie ankiety czeka niespodzianka - prezent w formie jednej z publikacji poświęconych Janowi Pawłowi II.

13.  W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na budowę kościoła.

BUDOWA KOŚCIOŁA

Obecnie murowana jest ostatnia kondygnacja wieży, czyli przestrzeń dzwonnicy, która będzie zakończona stropem z gzymsem.

W 20 Rocznicę istnienia parafii, chcę przy jednym ustawieniu dźwigu (żurawia) do zamontowania głowicy wieży, którego  koszt wynosi 6 tys. zł., również umieścić na wieży dzwony. Na dwa dzwony, które będą nosiły nazwę „Św. Jan Paweł II” i „Św. Józef” znaleźli się Sponsorzy, którym z serca dziękuję. Dzwon największy o imieniu „Dobry Pasterz” o wadze 300 kg chcę żeby pomogli ufundować wszyscy Parafianie. Jego koszt to 36 tys. zł. Mam już część kwoty i też dołożę własną cegiełkę z racji 20 Rocznicy Święceń Kapłańskich, która zbiega się z Jubileuszem istnienia parafii. Zwracam się z prośbą do Sołtysów poszczególnych miejscowości, aby pomogli w przeprowadzeniu takiej zbiórki. Z góry dziękuję za zaangażowanie i złożenie dobrowolnej ofiary na zakup dzwonu. Jeśli pozwolą na to środki, to zamontujemy od razu napęd elektroniczny dzwonów. 

Jak już wcześniej ogłaszałem, po wymurowaniu wieży, chcę otynkować z kolorem górną część wieży, ponad gzymsem oraz wykonać wszystkie obróbki blacharskie, aby nie było potrzeby kolejnego ustawiania rusztowań na takiej wysokości. Poniżej gzymsu część wieży będzie ocieplona wraz ze ścianami kościoła, a więc ta część będzie grubsza w stosunku do górnej części.

Bardzo dziękuję wszystkim Osobom wspierającym budowę, ofiarami składanymi na tacę, osobiście w kancelarii i przelewanymi na konto.