1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na budowę naszego kościoła.

2. Od poniedziałku do środy włącznie przenosimy się do górnego kościoła. Zapraszamy w tych dniach osoby chętne do pomocy od godz. 14.00. Proszę wziąć ze sobą sprzęt umożliwiający sprzątanie. Będą też potrzebne odkurzacze piorące, byśmy mogli odświeżyć dywany. Z góry dziękuję za zaangażowanie i pomoc.

3. Bóg zapłać Kółkom Żywego Różańca za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KŻR p.w. M.B. Częstochowskiej z Jurowiec za ofiarę w wysokości 405 zł, KŻR z Wólki – 100 zł i KŻR z Woroszył – 200 zł.

4. Skarbonki z jałmużną wielkopostną oraz podpisane wyklejanki z Drogi Krzyżowej dzieci mogą przynosić do zakrystii.

5. Rekolekcje szkolne dla dzieci w poniedziałek w Jurowcach i w środę w Sochoniach. Rodzice przyprowadzają dzieci bezpośrednio do kościoła na godz. 9.00 i zapewniają powrót.

6. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym Kościół sprawuje zbawcze misterium dokonane przez Chrystusa w ostatnich dniach Jego życia.

7. W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Krzyżma św. sprawowana przez Księży Biskupów i wszystkich Kapłanów archidiecezji, w obecności Służby Liturgicznej Ołtarza, zostanie odprawiona w Katedrze Białostockiej o godz. 9.00. Ministranci, którzy chcieliby wziąć udział w tej Mszy św. prosimy o zgłaszanie się. Msza Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana w naszej świątyni o godz. 18.00. Czuwanie przy Ciemnicy do godz. 22.00.

8. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Eucharystii. Z rana od godz. 8.00 Adorację przy ołtarzu wystawienia rozpoczniemy Jutrznią. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Czuwanie przy Grobie Pańskim do 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W Wielką Sobotę rozpoczęcie Adoracji przy Grobie Pańskim Jutrznią o godz. 8.00. Błogosławieństwo pokarmów odbędzie się w następującym porządku: w Jurowcach o godz. 9.00 i 11.00, w Wólce Przedmieście o 9.30, w Woroszyłach o 9.45, w Sochoniach o 10.00. W Wielką Sobotę obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00. Na Liturgię przynosimy świece, które zapalimy odnawiając przyrzeczenia chrzcielne. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc do Procesji Rezurekcyjnej, która odbędzie się o godz. 6.00. Proszę osoby, które dotychczas pełniły swoje funkcje o przygotowanie procesji oraz o pełnienie straży przy Grobie Pańskim.

11. W Niedzielę Zmartwychwstania kolejne Msze św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Nie ma Mszy św. o 7.30 i wieczornej.

12. W Poniedziałek wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym. Nie ma Mszy św. wieczornej.

13. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego obchodzi się przez Oktawę. W piątek w Oktawie wielkanocnej nie Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

14. Wychodząc z kościoła możemy nabyć paschałki na stół wielkanocny w cenie 10 zł oraz czasopisma katolickie.